Zahraniční finanční instituce zvyšují investice v Číně uprostřed většího otevírání trhu 

Od začátku letošního roku stále více zahraničních finančních institucí projevuje důvěru v Čínu tím, že zakládají nové subjekty s cennými papíry a rozšiřují rozsah svých stávajících podniků na trhu, který nadále roste a otevírá se. 

Singapurská skupina DBS Group získala regulační povolení ke zvýšení svého podílu v DBS Securities China z 51 procent na 91 procent, přičemž transakce je oceněna na přibližně 823 milionů jüanů (114,33 milionů amerických dolarů), uvedla skupina v úterý. 

Tento krok demonstruje pevný závazek skupiny vůči čínskému trhu, protože v posledních letech nadále zvyšovala své investice v zemi. Akvizice by lépe umožnila DBS Securities China využít zdroje skupiny ke zlepšení služeb kapitálového trhu, které poskytuje, uvedla skupina. 

Tento rok také další zahraniční finanční instituce, zejména firmy s cennými papíry, zvýšily svou přítomnost v zemi, protože Čína stabilně podporuje komplexní institucionální otevírání trhu, prohlubuje propojení domácích a zahraničních trhů a podporuje více zahraničních institucí, aby zde investovaly. 

Společnost Standard Chartered Securities China Limited oficiálně zahájila svou činnost začátkem tohoto roku. Doposud společnost získala regulační povolení k poskytování služeb spojených s úschovou investičních fondů do cenných papírů, účasti v programu Bond Connect mezi čínskou pevninou a Hongkongem a připojení k pilotnímu programu Wealth Management Connect v oblasti Velkého zálivu Guangdong-Hong Kong-Macao. 

Čínský finanční sektor se nadále otevírá jak do šířky, tak do hloubky, což společnosti poskytuje udržitelné rozvojové příležitosti pro rozšíření podnikání na čínském trhu, uvedla Jean Lu, generální ředitelka Standard Chartered China. 

BNP Paribas oficiálně založila svou pobočku cenných papírů v Číně letos v červenci a stala se čtvrtou schválenou plně zahraničně vlastněnou firmou cenných papírů v zemi. Další bankovní konglomerát Morgan Stanley získal letos v březnu pro svou čínskou pobočku povolení k rozšíření podnikání o investiční poradenské služby v oblasti cenných papírů. 

Založení plně zahraničně vlastněných firem cenných papírů a rozšiřování podnikání zahraničních finančních institucí odráží silnou přitažlivost čínského trhu, který neustále optimalizuje politiky pro zvýšení pohodlí střednědobých a dlouhodobých zahraničních investic, uvedl Chen Li, hlavní ekonom Chuancai Securities. 

Země začala od konce srpna uplatňovat revidovaná pravidla pro kvalifikované zahraniční institucionální investory (QFII a RMB QFII) s klíčovými úpravami, jako je zjednodušení postupů registrace podnikání, optimalizace správy účtů a přeshraničních finančních toků. 

Začátkem tohoto měsíce byla vydána revidovaná pravidla pro strategické investice zahraničních investorů do veřejně obchodovaných společností, která umožňují zahraničním fyzickým osobám strategicky investovat do veřejně obchodovaných společností. Země také vyzvala k postupnému otevírání trhu s futures v souboru pokynů vydaných v říjnu. 

Podle oficiálních údajů Čínské komise pro regulaci cenných papírů se počet kvalifikovaných zahraničních institucionálních investorů do 9. listopadu rozšířil na téměř 858, přičemž více než 40 zahraničních investorů letos získalo status QFII. 

S tím, jak čínská ekonomika nadále stabilně roste a její struktura se optimalizuje, se odborníci z průmyslu domnívají, že zahraniční finanční instituce v budoucnu dále zvýší své držby RMB aktiv. 

Pokračující otevírání čínského finančního trhu poskytne diverzifikované investiční kanály pro zahraniční kapitál, zatímco posilující globální vliv RMB z něj činí důležitou volbu pro investory při alokaci aktiv v jejich investičních portfoliích, uvedl Tian Lihui, vedoucí Institutu financí a rozvoje na univerzitě Nankai. 

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy