Rychlý pokrok Číny v oblasti technologií a inovací je hlavním lákadlem pro německé firmy, které chtějí rozšířit své investice a tím dále posílit bilaterální spolupráci, uvedl generální ředitel společnosti Heraeus Group Jan Rinnert.
»Je důležité zmínit, že za posledních pět let jsme investovali více než za všechna předchozí léta dohromady,« řekl Rinnert, generální ředitel a předseda představenstva německé rodinné globální technologické skupiny Heraeus Group, v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua.
Heraeus začal svou činnost v Číně před 50 lety s rafinerií v Hongkongu a nyní má »dynamickou přítomnost ve 12 městech po celé Číně, napříč různými průmyslovými odvětvími,« uvedl. Jedním z hlavních důvodů, proč je Čína atraktivní pro německé společnosti, je podle něj velikost trhu a obrovské příležitosti k růstu, které nabízí.
S rostoucí střední třídou a zvyšujícími se disponibilními příjmy Rinnert očekává silnou poptávku po kvalitních produktech a službách.
Rinnert také poznamenal, že závazek Číny k ekonomickému růstu je dalším klíčovým faktorem, který podněcuje investice. Navzdory globální ekonomické nejistotě si Čína stanovila ambiciózní cíl růstu ve výši 5 procent pro rok 2024. Tento cíl, který je výrazně vyšší než u ostatních velkých ekonomik, vytváří stabilní prostředí pro podnikání, dodal.
Za zaměřením společnosti na čínský trh stojí také »rychlý pokrok Číny v oblasti technologií a inovací.«
»Spoluprací s místními zákazníky, univerzitami a institucemi můžeme společně inovovat nové technologie,« uvedl.
Heraeus zvýšil své investice do výzkumu a vývoje (R&D) a inovačních center v Číně. Mezi nedávné iniciativy patří založení center pro produkty z drahých kovů a pokročilé obaly pro výkonovou elektroniku v Šanghaji, která byla spuštěna letos. Globální inovační centrum společnosti pro fotovoltaický průmysl bylo před lety přesunuto ze Severní Ameriky do Šanghaje, dodal.
Jak společnost Heraeus pokračuje ve svém rozvoji v Číně, Rinnert uvedl, že od roku 2003, kdy začal Čínu navštěvovat, zaznamenal v zemi významný pokrok.
»Od té doby jsem Čínu navštěvoval dvakrát až třikrát ročně. Jednou z nejviditelnějších změn je zelenější krajina, což odráží zvýšené zaměření země na otázky životního prostředí.«
Rinnert vyjádřil své nadšení z přechodu Číny na udržitelnější a na inovacích založenou ekonomiku.
»Jsme nadšeni, že můžeme být součástí této transformace… Naše odborné znalosti v oblasti vysoce kvalitních materiálových věd dokonale zapadají do nedávného zaměření na vytváření ‚nových kvalitních produktivních sil‘,« uvedl.
»Posilováním pevných partnerství mezi Německem a Čínou můžeme spojit naše silné stránky a zdroje a posunout vpřed naše společné cíle,« řekl Rinnert. »Byli jsme svědky pozoruhodného růstu v odvětvích, jako jsou polovodiče, elektrická vozidla, cirkulární ekonomika a obnovitelná energie, včetně nejnovějších pokroků v oblasti zeleného vodíku.«
S výhledem do budoucna je Rinnert optimistický ohledně dalšího posilování přítomnosti společnosti Heraeus v Číně a pokračující spolupráce mezi Německem a Čínou.
»Tato spolupráce bude základním kamenem naší strategie pro budoucnost,« uvedl.
(Xinhua)