Pardubický obrat z říše snů, Litvínov stále stoprocentní

Famózní obrat předvedli ve Vítkovicích hokejisté Pardubic. Ještě v 50. minutě dnešního zápasu pátého kola prohrával hlavní extraligový favorit 1:3, ale pak třemi góly neuvěřitelně otočil zápas a na druhé příčce tabulky ztrácí na dosud překvapivě stoprocentní Litvínov tři body.

Chemici díky povedené první třetině porazili Karlovy Vary 5:2. Slaví i třetí Mladá Boleslav, jež vyhrála nad Třincem 4:3 po samostatných nájezdech. Naopak teprve první výhru v sezoně si připsal poslední Hradec Králové, který zdolal Kladno 4:2.

Událostí dne však jednoznačně byl pardubický obrat. Rozhodující trefu a obrat na 4:3 obstaral Tomáš Vondráček, který se prosadil potřetí v sezoně. Dvakrát se trefil Lukáš Radil, dvě asistence si zapsal Robert Kousal, jenž bodoval ve čtvrtém z pěti dosud odehraných zápasů.

»Do zápasu jsme vstoupili dobře, myslím, že první třetina byla v našich rukou. Bohužel jsme ke konci první třetiny nabídli domácím přesilovky a Vítkovice následně potvrdily jejich velkou sílu v početních výhodách. Málem nás to stálo zápas, protože jsme ve druhé třetině opakovali fauly a dostali jsme soupeře do zápasu. Jejich síla v přesilovkách je vážně velká,« zhodnotil duel na klubovém webu pardubický asistent Václav Kočí.

Již ve čtvrtek zvládla Sparta předehrávku v Českých Budějovicích, kde vyhrála 4:0. Znovu se lidé vydají na extraligový hokej v neděli.

* * *

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Barinka (Roberts Bukarts, Abdul), 33. Barinka (Hladonik), 40. Nellis (Yetman, Abdul) – 16. Radil (Kousal, Hájek), 50. Radil (R. Kousal, D. Musil), 53. Kaut (Čerešňák), 56. Vondráček (Čerešňák). Rozhodčí: Ondráček II, Šír – Ondráček I, Zíka. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 5847.

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Koblasa (M. Sukeľ, McIsaac), 11. D. Zeman (Hlava), 15. Koblasa (Zile, M. Sukeľ), 19. McIsaac (O. Kaše), 25. Zile (Baláž, M. Sukeľ) – 2. Kupčo, 35. Koffer. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Dědek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5110.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Marcinko (K. Pospíšil, Ščotka) – 27. Kunc (T. Černý), 44. Orsava (Škůrek), 48. Fridrich (Nahodil, Ondrušek). 60. Kohout. Rozhodčí: Cabák, Stano – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6624.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Junttila (F. Pavlík, Lakatoš), 26. Fořt (J. Stránský, Bernad), 50. Čajka (Junttila, Lakatoš), rozhodující sam. nájezd Bernad – 7. Addamo, 45. Marinčin (Hrehorčák, Čacho), 54. L. Hudáček (Daňo, A. Nestrašil). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3521.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Derner (Faško-Rudáš, Filippi) – 1. Söderlund (Lev, Lalancette), 62. Rubins. Rozhodčí: Pražák, Barek – Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4297.

Mountfield Hradec Králové – Rytíři Kladno 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. T. Pavelka (Šťastný, Jergl), 37. Pour, 57. A. Novotný (Pour, Štohanzl), 60. Perret (Tamáši) – 23. Melka (Pietroniro, Jarůšek), 44. Hults (Jarůšek, Tralmaks). Rozhodčí: Hribik, Zeliska – Štěpánek, Thuma. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5061.